Wierzymy, że każdy człowiek powinien czuć się bezpieczny i żyć wolny od strachu. Jednak w dzisiejszym świecie rośnie poczucie niepewności i zagrożenia. Potrzeba strategicznych działań prewencyjnych, opartych na eksperckiej wiedzy i doświadczeniu, by zwiększyć poziom naszego codziennego bezpieczeństwa – by żyć bez strachu. 

Instytut Bezpieczeństwa Społecznego jest wiodącą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się tematyką bezpieczeństwa. Fundację tworzą praktycy – najlepsi w kraju eksperci i trenerzy, zajmujący się edukacją antyterrorystyczną i zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych. Są to m. in. byli żołnierze Jednostki Wojskowej GROM – uczestnicy misji zagranicznych i operacji antyterrorystycznych, byli policjanci i funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W naszym gronie są także eksperci do spraw przeciwdziałania radykalizacji oraz prawnicy, psycholodzy, trenerzy kompetencji międzykulturowych. 

Misją Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego jest informowanie i edukowanie społeczeństwa o zagadnieniach dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dlatego eksperci IBS wyszli z inicjatywą stworzenia bloga. 

Nasz blog jest dla każdego bo bezpieczeństwo dotyczy nas wszystkich! Naszym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa poprzez nowe formy edukacyjne, publikacje, opinie i ekspertyzy. Porozmawiamy o naszym wspólnym bezpieczeństwie. Zapraszamy!

Jeżeli mają Państwo sugestie dotyczące tematów, które powinny zostać poruszone przez naszych ekspertów, zapraszamy do kontaktu. 

Blog www.bezpieczeństwospoleczne.pl jest zarejestrowanym tytułem prasowym wpisanym do rejestru dzienników i czasopism.

Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego prowadzi także bloga na temat prewencji i przeciwdziałania radykalizacji: www.radykalizacja.pl